קרן השתלמות

קרן השתלמות הינו חיסכון פנסיוני הוני פטור ממס ריווחי הון, מס ריווחי הון עומד על 25% מהרווחים, לא מעט, עדיף שיישאר בידי החוסך וזה למעשה הרווח שלו. החיסכון ניתן למשיכה מידי 6 שנים, ניתן לנייד אותו בין הקרנות ללא מגבלה וללא עלות לחוסך (בשלב זה), ניתן לבצע הלוואה מתוך הקרן לאחר 3 שנות חיסכון בתנאים מועדפים על פני הלוואה  מהבנק.

יכול להקים קרן השתלמות, מי שהוא עצמאי עוסק מורשה או עוסק פטור, תקרת הפרשה לקרן הינה כ-18,240 ₪ בשנה לעצמאיים ניתנת הטבת מס עד 7% מהכנסה חייבת עד תקרה של 263,000 ₪.
שכירים שהמעסיק מקים להם את הקרן, מוכר למס עד 15,712 לשנה מההכנסה החייבת, או שכיר שהמעסיק מקים את הקרן ומשתתף בתשלום לקרן, התשלום הכולל לקרן הינו 10% מהברוטו של העובד השכיר, בדרך כלל מעסיק משתתף 7.5% והעובד 2.5% יכול המעסיק לשנות זאת על פי מדיניותו, כדאי לשקול להפקיד מעבר לתקרות כי הרווח עולה על המס בצורה משמעותית, מומלץ בדיקת מלווה מקצועי.

חשוב לדעת, במצב של פדיון חלקי או מלא יאלץ החוסך להתחיל לספור 6 שנים חדשות

בהקמה ובהתנהלות לצרכים השונים מומלץ להיות מלווה באיש מקצוע שיוביל ויענה על צרכי הלקוח החוסך בקרן ההשתלמות, צריך להבין את הרעיון של הלוואה, כשאנחנו לווים מתוך הקרן עד 80% הקרן ממשיכה לייצר רווחים של כל ה-100%, ההלוואה מהקרן איננה פוגעת בהתנהלות הקרן, זה רווח נקי של החוסך, במקביל חייב החוסך להחזיר ההלוואה לקרן לפי התנאים שנקבעו מראש.
 


המלצה:
חשוב שתהיה קרן השתלמות ונכון לעשות בה שימוש מבוקר של ביצוע הלוואות לאורך כל השנים ולהגיע לפרישה עם הון גדול מתוכנן.

כתובת
האופה 2, אזוה"ת קדימה צורן
או מלאו פרטיכם בטופס לפגישת ייעוץ

התקשרו עכשיו 072-33-80-573
כתובת
האופה 2, אזוה"ת קדימה צורן
או מלאו פרטיכם בטופס לפגישת ייעוץ
התקשרו עכשיו 09-8856005