טיפול בתיק השקעות

על מה חשוב לתת את הדעת?
בדרך כל לקראת סוף השנה הקלנדרית, מקדישים משקיעים רבים זמן לצורך בדיקה מחודשת של תיק ההשקעות שלהם. זאת על מנת לתכנן באופן נכון יותר את ההשקעות בשנה החדשה. על מה חשוב לתת את הדעת כאשר באים לתכנן טיפול בתיק השקעות?

דקה לפני סוף השנה אנחנו מוצאים משקיעים רבים אשר מבקשים לבחון את תיק ההשקעות שלהם מחדש. אז זה לא שמעבר השנים הקלנדריות משפיעה על אופן ההשקעה, אך האמת שזוהי בדיוק ההזדמנות לעבור שוב על ההנחות שלנו העומדות מאחורי בחירת הנכסים אותם אנחנו מנהלים בתיק ההשקעות. זה אומר בעצם, בדיקה האם אלו אכן עומדות במבחן המציאות.

טיפול בתיק השקעות – מה יש לקחת בחשבון?
בכל הנושא של טיפול בתיק השקעות וכמובן כאשר מדובר בנושא של טיפול בתיק עם משבר פיננסי, טיפול בתיק פרישה או טיפול בתיקי ביטוח, ישנם הרבה מאוד סעיפים המרכיבים את העניין.

אז לא נוכל להתייחס לכל הנתונים ולכל הסעיפים הקשורים לכל נושא הפיננסים ותיקי ההשקעות. אך בכל זאת נתייחס לשלושה פרמטרים חשובים אשר אותם יש לקחת בחשבון, במיוחד כאשר מדובר בהשקעות במוצרי מדד לאורך זמן.

1. פיזור במדד אך בלי להתפזר
ישנו כלל אצבע בהשקעות האומר כי ככל שנשקיע בפיזור רחב יותר כך הסיכון יהיה נמוך יותר. אך חשוב לדעת כי לא מדובר בנושא ברור לאמידה ואובייקטיבי. על כן, כדי לבצע את הפיזור באופן נכון, חובה להתייעץ עם מבינים בתחום.

2. לאיזה משקל יש להתייחס?
משקל שוק או שמא משקל שווה? אולי בכלל יש להתייחס למשקל אחר? חשוב לדעת כי למרות שמדדי המניות ואג"ח הנפוצים נבחרות בהתאם לשווי השוק, עם זאת ישנם פרמטרים נוספים הקובעים את משקל המניות ויש להתייחס אליהם.

3. היכן לסחור?
חשוב לקחת בחשבון את מקום הסחירות של המוצר עוקב המדד כדי להימנע מתשלומי מס מיותרים.
 

ברקאי פיננסים – הכתובת לכל מה שקשור בהשקעות, טיפול בתיק עם משבר פיננסי, טיפול בתיק פרישה, טיפול בתיקי ביטוח ועוד.

פונים אל המומחים של ברקאי פיננסים. כי בענייני השקעות אין מקום לפשרות!

 
נשמח לעמוד לשירותכם!
חייגו: 09-8856005
או מלאו פרטיכם בטופס הבא:

כתובת
האופה 2, אזוה"ת קדימה צורן
או מלאו פרטיכם בטופס לפגישת ייעוץ

התקשרו עכשיו 072-33-80-573
כתובת
האופה 2, אזוה"ת קדימה צורן
או מלאו פרטיכם בטופס לפגישת ייעוץ
התקשרו עכשיו 09-8856005